דאגה לעניינו המקצועיים

 • טיפול מיידי בתלונות עורכי דין על שופטים:
  השופטים משרתים את החוק – הם אינם קובעים אותו ואף אינם מגלמים אותו בדמותם. כאשר שופט נוהג בשרירות לב מוטלת עלינו חובה לטפל בבעיה בזמן אמת, על מנת על מנת להגן על לקוחותינו, על הוגנות ההליך המשפטי ואף על כבודם של עורכי הדין.

  כיו"ר הלשכה אקים ועדה שתפעל "עם אצבע על הדופק", ותטפל באופן מיידי בתלונות של עורכי דין על שופטים שאינם מוכנים לשנות מועדי דיון, נוהגים במתדיינים בצורה לא הולמת, יוצרים עינוי דין וכדומה. זוהי חובתה של לשכת עורכי הדין לא רק כלפי חבריה, אלא גם כלפי הציבור. 

 • ביטול תקנות סד"א החדשות:
  משרד המשפטים ניצל את העובדה שהלשכה נרדמה בשמירה כדי ליזום שינוי דרסטי בתקנות סד"א מעל ראשם של עורכי הדין. התקנות הללו מנותקות מהמציאות, כופות סד זמנים בלתי אפשרי על עורכי הדין, ועל ידי כך דוחקות אותם בלית ברירה אל סיפה של רשלנות מקצועית וגורמות נזק כבד לאיכות הייצוג המשפטי ולציבור הלקוחות. 

   

  אינני מתכוון להסתפק בדחייה ביישום התקנות – אני מתכוון לבטל את השינויים ולהביא ליישום הגון של התקנות הקיימות, שהן תוצאה של עשרות שנות פסיקה עניפה וניסיון מעשי. לא ייתכן שבנושא כה מהותי משרד המשפטים יפעל על דעת עצמו, ללא שיתוף ציבור עורכי הדין. במשמרת שלי לא יהיו דברים כאלה.

 • ביטול האגרות על בקשות ביניים:
  כאשר ביורוקרטיה הופכת מכלי לייעול התהליך לאמצעי למילוי כיסי המערכת – יש לשים לה סוף. האגרות על בקשות הביניים הפכו למסחטת כספים שפוגעות במתדיינים ובעורכי הדין, אשר לא פעם נאלצים לשלם עליהן מכיסם כדי לא לפגוע בלקוחותיהם. אנו נפסיק את ההשלמה של הלשכה עם התופעה הפסולה הזו.

 • ביטול חובת הכרת הלקוח:
  הפרקטיקה המכונה "חובת הכרת הלקוח" היא דוגמה קלאסית לגלגול אחריות של המערכת אל עורכי הדין. מי שמצפה מעורך דין להיות קודם כל חוקר פרטי שמפשפש בעברם של לקוחותיו, אינו מחפש את חקר האמת – הוא מחפש שעיר לעזאזל.
  אני מתכוון לגייס את הלשכה ולפעול בכל הכוח לביטול חובת הכרת הלקוח. היכן שרשויות האכיפה כשלו במשימתן, לא ייתכן שעורכי הדין יהיו אלה שישלמו את המחיר. 

 • מאבק תקיף במסיגי גבול המקצוע:
  התופעה החמורה של הסגת גבול המקצוע פוגעת לא רק בעורכי הדין, אלא בראש ובראשונה באלפי לקוחות תמימים שנופלים קורבן לשרלטנים ולחובבנים. כשם שאדם שמבצע טיפול רפואי ללא הסמכה מתאימה, או מסיע אנשים ללא רישיון נהיגה, מטופל על ידי רשויות החוק במלוא החומרה – כך חייב להיות גם לגבי מי שמציע שירותים משפטיים ללא הסמכה כעורך דין ואף פוגע בפרנסת עורכי דין רבים.