התייעלות תקציבית ושקיפות

 • צמצום מנגנון הלשכה:
  מנגנון מנופח ולא יעיל. אני מתחייב להקטין באופן דרמטי את מנגנון הלשכה, ולהחזיר את המיקוד שלו לפעילות שמסייעת לרוב המוחלט שמתפרנס מעריכת דין, ולא למיעוט המבוטל שמתפרנס מהלשכה. 
 • הפניית תקציבים להעצמת עורכי הדין:
  אני מתכוון לכהן כראש לשכת עורכי הדין – לא כמנהל חברת הפקות. לכן אני מתחייב לנתב מיליוני שקלים שמבוזבזים כיום בפזרנות על פעילויות בידור, לטובת יצירת מעטפת הדוקה של ליווי וסיוע מקצועי לעורכי הדין. כולנו אוהבים לבלות ונמשיך לעשות זאת באופן תדיר, אך לא בראוותנות ולא על חשבון הצרכים המקצועיים של עורכי הדין.
 • חיזוק כוחנו הצרכני ושימוש יעיל בכספי המועדון:
  70 אלף עורכות ועורכי דין ראויים למועדון לקוחות חזק ואפקטיבי, בסגנון "חבר". בכוונתי להרחיב באופן ניכר את הפעילות בתחום זה: בין היתר נוסיף תחומים הקשורים בתפעול המשרד כגון ציוד משרדי, מחשוב וכדומה; נקיים "מכרזי מדף" שתפעיל הלשכה ויועמדו לרשות עורכי הדין; נפתח אפליקציה ייחודית שתאפשר גישה יעילה להטבות השונות; ונשדרג את תחום הצרכנות בלשכה לרמה חדשה.
 • שקיפות מלאה בתהליכי קבלת ההחלטות:
  כיום, ההחלטות בלשכה מתקבלות בחדרי חדרים, וזהו זרע הפורענות שהוביל למצבה העגום. אני מתחייב לפתוח את כל הדיונים ותהליכי קבלת ההחלטות באופן מלא, החל מיומי הראשון בלשכה, ולהנגיש אותם לכלל עורכי הדין באמצעות שידור הישיבות ברשת. 
 • שקיפות מלאה בנוגע לשימוש בכספי הלשכה:
  האמת היא שאלה כלל לא "כספי הלשכה" – זה הכסף שלכם; אך ההנהגה הנוכחית של הלשכה נוהגת בדמי החבר שיוצאים מכיסם של עורכי הדין כאילו היו רכושה הפרטי. עקבותיהם של מיליוני שקלים נעלמים, או מוליכים אל כיסי מקורבים ואל מטרות מפוקפקות אחרות. 

  אני מתחייב לסיים את החגיגה הזו באופן מיידי. הלשכה בראשותי תפרסם דוח הכנסות והוצאות שנתי ברמת פירוט חסרת תקדים, שתבהיר בדיוק מה אנו עושים בכסף שלכם. הדוח יהיה נגיש ברשת לכל עורכי הדין, כדי שכל אחד יוכל לדעת בדיוק לאן הלך כל שקל מדמי החבר ששילם ללשכה.

 • החזרת המוסד לבוררות:
  ביטול המוסד לבוררות על ידי הנהגת הלשכה היה אחד הצעדים החמורים ביותר שבוצעו בשנים האחרונות. המוסד הבטיח הקצאה הוגנת של הליכי הבוררות בין עורכי הדין השונים – ללא העדפת מקורבים. לאחר ביטולו עבר תהליך חלוקת הבוררויות למחשכים, תוך שהעומדים בראש הלשכה מסרבים בעקשנות לחשוף למי ניתנו תיקי הבוררות ועל פי איזה קריטריונים.

  אני מתחייב לשים סוף להתנהלות המושחתת הזו, להקים מחדש את המוסד לבוררות ולהבטיח שהתיקים יחולקו באופן הוגן בין כל עורכי הדין – ולא בין חברי קבוצה מצומצמת של מקורבים לצלחת. 

 • הקמת ועדות בדיקה לשימוש בכספי הלשכה:
  אין זה סוד כי בשנים האחרונות התנהלה הלשכה בחוסר שקיפות, וכי הדבר נכון גם לגבי הנושא הכספי. מאות מיליוני שקלים הוצאו מבלי שהתאפשר לעקוב באמת אחרי נתיבם. לכן אני מתחייב להקים ועדת בדיקה בלתי תלויה להתנהלות הכספית של הלשכה, ולהוריד את השאלטר על חגיגת הבזבוזים ומימון המקורבים. 

  מי שחושב שמדובר בכספו הפרטי טועה, וכך גם מי שחושב שמדובר ב"כספי הלשכה": אלה הם הכספים שלכם, עורכי הדין שמממנים מכיסם את פעילותה של הלשכה בעשרות מיליוני שקלים מדי שנה. אני מתכוון לנהוג בכסף שלכם בכבוד הראוי לו, לוודא כי כל שקל שנכנס לקופה חוזר לציבור עורכי הדין, ולהבטיח שכל אחד יוכל להתחקות אחר נתיבו. חוסר השקיפות בניהול הלשכה ובניהול הכסף שלכם יסתיים באופן מיידי. זאת התחייבות.